Zamość - Jarmark Hetmański

3-4 czerwiec 2017

"23. Jarmark Hetmański – Festiwal Produktu Lokalnego dobiegł końca. Organizatorami wydarzenia byli: Zamojski Dom Kultury i Urząd Miasta Zamość, współorganizatorami: Muzeum Zamojskie oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Zamość i Roztocze”. W tym roku na Jarmark zgłosiło się 150 wystawców z całej Polski, a także z Ukrainy i Litwy. W ciągu dwóch upalnych dni 3,4 czerwca na stoiskach rozstawionych na Rynku Wielkim można było nabyć artykuły spożywcze, wyroby rzemiosła artystycznego, wytwory sztuki ludowej, przedmioty kolekcjonerskie. Wśród tysięcy dostępnych produktów każdy przechadzający się jarmarcznymi alejkami mógł wypatrzeć coś dla siebie. Oprócz bogatego asortymentu w ofercie Jarmarku znalazły się też warsztaty prowadzone przez przedstawicieli ginących zawodów tj. wikliniarz, garncarz, tkacz..."

http://zdk.zamosc.pl/tag/jarmark-hetmanski/

Otmuchów - XLIII Lato Kwiatów

3-5 lipiec 2015

Po raz drugi gościliśmy w Otmuchowie na Lecie Kwiatów. Tak jak w zeszłorocznej edycji nasze stoisko ustawione było w alejce pomiędzy Urzędem Miasta a Rynkiem, na którym odbywały się różne pokazy sceniczne. Na ten wyjazd przygotowaliśmy się wyjątkowo dobrze zabierając przy tym naszą hafciarkę. Dzięki temu Klientom na miejscu dohaftowaliśmy imiona i inne dedykacje na poduszkach.  

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Swag Show Silesia - Centrum Kongresowe Katowice

9 maja 2015

"Swag Show to polska enklawa kreatywnych ludzi, ich pomysłów i idei.
Naszym celem jest skupienie w jednym miejscu, najlepszych i najbardziej obiecujących projektantów, designerów oraz wszystkich tych, dla których streetwear jest pasją i sposobem na życie.
Rozmach imprezy, towarzysząca jej atmosfera i sukces jakim cieszy się to wydarzenie - to w głównej mierze właśnie ich zasługa..."

http://swagshow.pl/index.php

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

XIV Jarmark Podhalański - Nowy Targ

22-24 sierpień 2014

Na Rynku tuż przy Ratuszu zorganizowany został po długiej przerwie Jarmark Podhalański. Podczas imprezy posłuchać można było znanych zespołów, obejrzeć śmieszne kabarety, a dla dzieci przewidziany był nie tylko repertuar sceniczny ale także szereg atrakcji w postaci warsztatów i innych zabaw. Podczas całej imprezy przez trzy dni trwał jarmark rękodzieła, podczas którego organizowane były także pokazy wymierających zawodów w malutkim skansenie na środku Rynku. W niedzielę rozstrzygnięty został konkurs na najładniejsze stoisko, w którym udało się nam zdobyć nagrodę główną. Drugie miejsce przypadło dla P. Agnieszki, malarki z Chabówki, której obraz zdobi nasza ścianą w salonie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nikiszowiec

27 lipiec 2014

Potocznie Nikisz to najstarsza dzielnica Katowic. Zbudowana tak aby każde mieszkanie, każda klatka schodowa była inna. Nie ma dwóch takich samych drzwi wejściowych i takich samych układów mieszkań. Całość zbudowana z cegły klinkierowej i te czerwone ościeżnice w oknach. Mmmm. Całość wygląda niesamowicie i uroczo. I tak, w samym centrum Nikiszowca na placu kilka razy do roku z różnych okazji odbywają się prawdziwe jarmarki rękodzieła, w klimat których się wpisujemy.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ETNOmania - Wygiełzów

20 lipiec 2014

Malowniczy skansen w Wygiełzowie co rok latem organizuje imprezę pod nazwą ETNOmania. W ten dzień u podnóża ruin zamku zjeżdża mnóstwo osób chcących aktywnie spędzić niedzielę. Dla odwiedzających poza malowniczymi stoiskami z rękodziełem przygotowane są także warsztaty dla najmłodszych oraz występy sceniczne w centrum skansenu. Każdy przy wejściu dostaje kolorowe mapki, tak aby nie opuścić żadnej atrakcji.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Otmuchów - XLII Lato Kwiatów

4-6 lipiec 2014

Lato Kwiatów to cykliczna impreza organizowana przez UM Otmuchów. Przez te kilka dni miasto zostaje zablokowane, a wszystkimi uliczkami zmierzają turyści by podziwiać przede wszystkim piękne kompozycje kwiatowe, unikalne rośliny i ciekawe pomysły do domów i ogrodów. U podnóża zamku jest także wyznaczone miejsce dla rękodzielników i rzemieślników. Tu można było nas spotkać. Lato Kwiatów to także ciekawy repertuar muzyczny prezentowany na scenie ustawionej na otmuchowskim rynku. Cała impreza przyciąga corocznie kilka tysięcy osób zarówno z kraju jak i zagranicy.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Wszelkie prawa zastrzeżone BlueBed - pracownia harciarska | Projekt i wykonanie group4 - sklepy internetowe.
facebook