Otmuchów - XLIII Lato Kwiatów

3-5 lipiec 2015

Po raz drugi gościliśmy w Otmuchowie na Lecie Kwiatów. Tak jak w zeszłorocznej edycji nasze stoisko ustawione było w alejce pomiędzy Urzędem Miasta a Rynkiem, na którym odbywały się różne pokazy sceniczne. Na ten wyjazd przygotowaliśmy się wyjątkowo dobrze zabierając przy tym naszą hafciarkę. Dzięki temu Klientom na miejscu dohaftowaliśmy imiona i inne dedykacje na poduszkach.  

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Swag Show Silesia - Centrum Kongresowe Katowice

9 maja 2015

"Swag Show to polska enklawa kreatywnych ludzi, ich pomysłów i idei.
Naszym celem jest skupienie w jednym miejscu, najlepszych i najbardziej obiecujących projektantów, designerów oraz wszystkich tych, dla których streetwear jest pasją i sposobem na życie.
Rozmach imprezy, towarzysząca jej atmosfera i sukces jakim cieszy się to wydarzenie - to w głównej mierze właśnie ich zasługa..."

http://swagshow.pl/index.php

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

XIV Jarmark Podhalański - Nowy Targ

22-24 sierpień 2014

Na Rynku tuż przy Ratuszu zorganizowany został po długiej przerwie Jarmark Podhalański. Podczas imprezy posłuchać można było znanych zespołów, obejrzeć śmieszne kabarety, a dla dzieci przewidziany był nie tylko repertuar sceniczny ale także szereg atrakcji w postaci warsztatów i innych zabaw. Podczas całej imprezy przez trzy dni trwał jarmark rękodzieła, podczas którego organizowane były także pokazy wymierających zawodów w malutkim skansenie na środku Rynku. W niedzielę rozstrzygnięty został konkurs na najładniejsze stoisko, w którym udało się nam zdobyć nagrodę główną. Drugie miejsce przypadło dla P. Agnieszki, malarki z Chabówki, której obraz zdobi nasza ścianą w salonie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nikiszowiec

27 lipiec 2014

Potocznie Nikisz to najstarsza dzielnica Katowic. Zbudowana tak aby każde mieszkanie, każda klatka schodowa była inna. Nie ma dwóch takich samych drzwi wejściowych i takich samych układów mieszkań. Całość zbudowana z cegły klinkierowej i te czerwone ościeżnice w oknach. Mmmm. Całość wygląda niesamowicie i uroczo. I tak, w samym centrum Nikiszowca na placu kilka razy do roku z różnych okazji odbywają się prawdziwe jarmarki rękodzieła, w klimat których się wpisujemy.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ETNOmania - Wygiełzów

20 lipiec 2014

Malowniczy skansen w Wygiełzowie co rok latem organizuje imprezę pod nazwą ETNOmania. W ten dzień u podnóża ruin zamku zjeżdża mnóstwo osób chcących aktywnie spędzić niedzielę. Dla odwiedzających poza malowniczymi stoiskami z rękodziełem przygotowane są także warsztaty dla najmłodszych oraz występy sceniczne w centrum skansenu. Każdy przy wejściu dostaje kolorowe mapki, tak aby nie opuścić żadnej atrakcji.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Otmuchów - XLII Lato Kwiatów

4-6 lipiec 2014

Lato Kwiatów to cykliczna impreza organizowana przez UM Otmuchów. Przez te kilka dni miasto zostaje zablokowane, a wszystkimi uliczkami zmierzają turyści by podziwiać przede wszystkim piękne kompozycje kwiatowe, unikalne rośliny i ciekawe pomysły do domów i ogrodów. U podnóża zamku jest także wyznaczone miejsce dla rękodzielników i rzemieślników. Tu można było nas spotkać. Lato Kwiatów to także ciekawy repertuar muzyczny prezentowany na scenie ustawionej na otmuchowskim rynku. Cała impreza przyciąga corocznie kilka tysięcy osób zarówno z kraju jak i zagranicy.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Wszelkie prawa zastrzeżone BlueBed - pracownia harciarska | Projekt i wykonanie group4 - sklepy internetowe.
facebook